Zavojnatka ma cierne plutvy

Sem patrí všetko o ochoreniach akvarijných rýb a skúsenostiach s liečbou.

Zavojnatka ma cierne plutvy

Poslaťod kikarika » Str 04. Apr 2012 17:50:49

Uz asi tyzden mojej zavojnatke tmavnu plutvy, postupne aj ziabre. Uz ich ma uplne cierne. V akvariu je sama, ma tu len 2 rastlinky. Filter cistim aj vodu vymienam pravidelne. V akvaristike mi odporucili melachitovu zelen 2 krat som jej ju tam dala, ale nepomaha to. Cierne flaky jej pribudaju aj okolo oci. Sprava sa normalne, potravu neodmieta a ani nevyzera, ze by umierala. Nemam s takouto chorobou niekto skusenosti? S akvaristikou som zacala nedavno, takze sa v tom nejako nevyznam. Prosim poradte.
kikarika
 

Re: Zavojnatka ma cierne plutvy

Poslaťod lienka » Pia 06. Apr 2012 16:49:35

ahoj, mali by to byť iba pigmentové škvrny, mali sme ich aj na závojnatkách v záhradnom jazierku a v takomto prípade sa nemáš čoho báť, rybka ti neumiera ;)
Obrázok
Aj malý pes dokáže v posteli zaujať takú polohu, aby pre Vás prakticky neostalo žiadne miesto.
Obrázok užívateľa
lienka
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 72
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 29. Sep 2011 21:47:46
Bydlisko: západ

Re: Zavojnatka ma cierne plutvy

Poslaťod kikarika » Pia 06. Apr 2012 20:09:21

Dakujem za info:-)
kikarika
 

Re: Zavojnatka ma cierne plutvy

Poslaťod Kovalakova » Sob 04. Nov 2017 23:24:53

Dnes manzel kupil prve rybky do noveho akvaria . Dcerky si vybrali 2 zavojnatky. Som lajk...no neda mi neopytat sa...mensia je velmi flakata do cierna....taketo ich dnes kupili z jedneho akvarka... je ta flakata chora alebo nie? Dakujem moc chovatelom za nazor a radu...
(Rada poslem mailom viac fotiek)
Kovalakova
náhodný diskutér
náhodný diskutér
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Sob 04. Nov 2017 23:14:13


Späť na Choroby a liečba akvarijných rýb



Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť