Korytnačka písmenková ozdobná - problémy pri chôdzi

Sem patrí všetko o ochoreniach plazov a obojživelníkov a skúsenostiach s liečbou.

Korytnačka písmenková ozdobná - problémy pri chôdzi

Poslaťod relaxx11 » Sob 05. Sep 2015 19:32:38

Dobrý deň
Našla som vašu stránku a chcem sa opýtať či ste sa už stretli s chorobou u písmenkovej ozdobnej,kde z ničoho nič zrazu prestala "dostúpat" na ľavú prednú nohu a s pravou zadnou má tiež problémy. Nevie Sa jednoducho ako keby oprieť o tu prednú pravú nohu. Ako ked človek dostane porážku a tá ruka stratí 50% sily, ako keby ju mala napolovicu ochrnutú. Kedysi keď sme ju aj za nu chytili ju okamzite stiahla a ked som jej ju aj nasilu vytiahla tak so sebou nenechala manipulovať. Proste reflexy 100%. Dnes - nechala si ju chytať a žmoliť medzi prstami. Škrabkala som ju a nič. Robila som to vsetko účelovo aby som zistila či ju nemá zlomenú (a keby mala to netuším Ako by sa jej to stalo keďže ju máme doma nikde nespadla). A čo sa týka tej zadnej nohy tú som jej chytala. tiež sa mi zdá nejaká ochabnutejsia,ale na tej má este aspoň aké také reflexy. Lepšie ako na pravej.
Čo sa týka doby problemov pri pohybe,tak zacalo to vcera ráno a dnes to pokračovalo. Ide o to že som ju položila na zemv izbe (tak ako bola zvyknutá) že si ide trochu pochodiť po izbe a ako keby sa iba hýbala na mieste. ako keby že chce ísť z miesta a nevedela sa poriadne pohnúť vpred. ťahalo ju to do ľavej strany keďže s tou prednou nohou sa nevedela zapriet a tým pádom urobiť pohyb priamo vpred. Potom o chvíľu sa už ako tak pohla, som mala pocit, že sa aj na pár sekúd pri chôdzi "dvihla" od zeme, čiže zaprela o tú chorú nohu, ale potom zas "spadla" a iba sa šuchtala po malých krokoch.
K zverolekárovi plánujem ist v pondelok ale tu v Šali nepoznám žiadneho odborníka na terarijne zvieratá a preto k ním nemám takú dôveru. Poradte mi prosím vás čo sa to deje s ňou alebo mi radšej ist zverolekárovi radíte? Budem čakať na odpoveď :-(
Ps:korytnačku máme uz desať rokov a je veľmi socializovana na nás. z toho čo som kedy videla ako sa o svoje korytnačky starajú iní ľudia u ktorých som bola tak táto naša sa vždy mala ako princezná :)
Este ma napadlo či náhodou to nedostala zo stravy. Ako napr.zvieratá dostanú ked sa im podá preparát obsahujúci nejaké zvieracie zložky (svine, kravy,...)
relaxx11
náhodný diskutér
náhodný diskutér
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Sob 05. Sep 2015 19:20:49

Re: Korytnačka písmenková ozdobná - problémy pri chôdzi

Poslaťod phasmid » Pon 07. Sep 2015 10:44:51

ahoj, u starých zvierat to môže byť opotrebovanie organizmu, alebo dôsledok zápalu nervov, podvýživy, atď. je celé spektrum možných príčin a ich liečenie býva rôzne, i keď to môže znieť ako fráza. určite s ňou treba navštíviť veterinára :)
phasmid
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Sob 26. Máj 2012 12:49:31

Re: Korytnačka písmenková ozdobná - problémy pri chôdzi

Poslaťod akvarista » Pon 07. Sep 2015 22:17:44

Vidím to rovnako ako phasmid, môže to mať veľa príčin ktoré môžu súvisieť s vekom, podmienkami chovu, potravou (otrava), obrátil by som sa na veterinára.
Obrázok
Niektorí ľudia sú ako akvarijné rybky - stále v pohybe a stále bez cieľa.
Obrázok užívateľa
akvarista
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Ned 27. Máj 2012 18:51:54

Re: Korytnačka písmenková ozdobná - problémy pri chôdzi

Poslaťod relaxx11 » Pon 28. Sep 2015 6:46:27

Ďakujem vám za vaše názory. Bola som dva týždne preč a myslela som si že keď sa vrátim tak už bude v poriadku ale vôbec nič sa nezmeniloveterinár mi povedal keď som tam bola pred dvomi týždňami že podľa neho jej nič nie je- ale skutočne tam u neho chodila normálne takže v podstate ani nevedel identifikovať že vôbec nejaký problém je. tak ale teraz keď tam pôjdem tak poviem mu to, čo ste mi napísali,a bude musieť konať.
keďže jej nič nebolo keď som tam prvýkrát bola,dostala iba vitamíny reptile a to bolo všetko.verím že teraz sa k tomu veterinár postaví zodpovednejšie hoci to bude veľmi ťažké, keď sa tam opäť neprejavia príznaky...
relaxx11
náhodný diskutér
náhodný diskutér
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Sob 05. Sep 2015 19:20:49


Späť na Choroby a liečba plazov a obojživelníkov



Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť