Ako vybrať vhodné škrabadlo pre mačky

O starostlivosti o mačky a chovateľských potrebách.

Ako vybrať vhodné škrabadlo pre mačky

Poslaťod mica325 » Ned 06. Júl 2014 15:20:47

Pre mačky je škrabanie prirodzené správanie, obrusujú si ním pazúriky a udržiavajú ich v dobrej kondícii. Ak si vaša mačka vybrala pre tento účel nevhodné miesto, škrabanie môže byť deštruktívne.

Voľba vhodného škrabadla vyžaduje istú dávku trpezlivosti, nie všetky mačky uprednostňujú každý materiál. Niektoré využívajú koberec, iné lano, alebo dokonca kartón, či drevo. Ak máte škrabadlo, ktoré mačka ignoruje, vyskúšajte iný druh materiálu. V ponukách chovateľských obchodov sú škrabadlá zhotovené z rôznych materiálov a ich najrozličnejšie kombinácie.

Pri nákupe dbajte na správnu orientáciu škrabadla. Každá mačka má svoj vlastný "rituál" pri ktorom si brúsi pazúriky. Niektoré škrabú vodorovne na zemi, iné zvisle, od hora nadol. Je žiaduce týmto ich návykom prispôsobiť aj škrabadlo.

Pri zvislom škrabaní sa zvykne mačka postaviť na zadné nohy, je vaše škrabadlo dosť vysoké na to, aby to mohla robiť pohodlne? Zároveň sa uistite, že je stabilné. Malo by mať širokú základňu, ktorá sa pod tlakom hmotnosti mačky neprevrhne, keď ho používa. Škrabadlo ktoré je nestabilné, zrejme váš domáci miláčik nebude chcieť používať, ak na neho neustále padá počas používania.
Obrázok
Obrázok užívateľa
mica325
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Pia 01. Jún 2012 11:07:26

Späť na Chovateľské potreby a starostlivosťKto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť