Ako presvedčiť rodičov, aby mi povolili chov

Rady a návody pre začínajúcich chovateľov hlodavcov.

Ako presvedčiť rodičov, aby mi povolili chov

Poslaťod midav » Str 11. Nov 2015 20:35:12

Zdravým, chcem sa spýtať aké finty mám použiť na oca, aby mi dovolil na Vianoce osmáka. Osmák je môj sen už dva roky, staral som sa už o rôzne zvieratá napr. mám korytnačku už asi 2 3 roky a je spokojná ďalej mám akvárko 9 mesiacov a už som odchoval gupky a betty, ďalej mám 2 maličké achatinky ktoré nezaberajú skoro žiadny priestor, akvárium je len 12 litrové a korytnačka má len menšiu nádobu. Na chov mám jeden malý stolík so sklenníkom a achatinkami ďalej dva poličky v prvej sú krmiva v druhej mám milióntisíc nádob (jedna je dostatočne veľká pre osmáka len ju trba zariadiť ) . Potom mám veľký stolík kde mám akvárium. No a teraz k osmákom, mám o nich všetko naštudované a už 2 roky sa o nich zaujímam tak, že ma určite neprestanú len tak baviť. Pekne vás prosím poraďte mi niečo, budem vám veľmi vďačný. Dovidenia :hi:
midav
náhodný diskutér
náhodný diskutér
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str 11. Nov 2015 20:31:53

Re: Ako presvedčiť

Poslaťod akvarista » Pia 13. Nov 2015 2:05:19

Na každých rodičov platí niečo iné, treba najprv zistiť prečo ti ho nechcú dovoliť a potom im treba argumenty vyvrátiť... ja keď som chcel psa, tak na tých mojich platilo systematické presviedčanie, až napokon povolili... :coffee:
Ak uvidia že tvoj záujem je dlhodobý a nie je to iba nejaké chvíľkove vzplanutie, ktoré časom pominie a bremeno starostlivosti zostane na nich, pravdepodobne časom ustúpia. Musíš hlavne rozptýliť ich obavy a ukázať zodpovednosť, že sa o zviera budeš vedieť postarať. Degu sa dožíva 5 a viac rokov, takže si to ešte dobre premysli.
Obrázok
Niektorí ľudia sú ako akvarijné rybky - stále v pohybe a stále bez cieľa.
Obrázok užívateľa
akvarista
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Ned 27. Máj 2012 18:51:54


Späť na Chovateľstvo hlodavcov



Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť