Koník nechce chodiť na vodítku

Rady a návody pre začínajúcich chovateľov koní.

Koník nechce chodiť na vodítku

Poslaťod Janula » Pon 04. Jún 2012 13:12:28

ahoj, mam problem s asi rocnym konikom, nechce chodit na voditku a vzdy zostane stat na mieste. niekedy sa pohne par metrov alebo za nejaku maskrtu. ako ho to naucit? dakujem
Janula
 

Re: Koník nechce chodiť na vodítku

Poslaťod equus » Pia 09. Nov 2012 9:02:30

Neviem aké máš možnosti, skús ho vziať so starším koňom, ktorý ho bude viesť a chváľ ho zakaždým keď niečo urobí dobre. Určite by som ho neodmeňoval iba pochúťkami, pretože akonáhle sa ti minú, už s ním viac nepohneš keď bude zvyknutý robiť niečo iba za maškrtu. Koníkovi stačí aj radostné potľapkanie po krku, alebo poškrabkanie tam kde to má najradšej.
Držím palce. ;)
Najkrajší pohľad na svet je z konského sedla. Zaujímavosti o koňoch.
Obrázok
Obrázok užívateľa
equus
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Sob 02. Jún 2012 19:55:36

Re: Koník nechce chodiť na vodítku

Poslaťod Nastafa155 » Uto 01. Júl 2014 10:39:03

Nesuhlasim so vsetkymi vecami ohladom horsemanshipu, ale asi by som skusila tlak na slabiny. Pre lepsie pochopenie si skus pozriet Norine videa na stranke okonoch.sk. tam sa riesia taketo veci, ako ma ist konik za tebou alebo na FB ma vela takych videi. Urcite by som to neriesila odmenami. Lebo konik sa nauci, ze to urobi len za odmenu a nie preto, ze by ta respektoval a chce ist sam od seba.
Nastafa155
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Str 02. Apr 2014 10:30:45

Re: Koník nechce chodiť na vodítku

Poslaťod Miguela » Pia 04. Júl 2014 15:00:31

Ucit ho za maskrtu je asi najvacsia volovina na svete,pretoze kon si postupne na to zvykne a bude si pytat stale a vyuzije to proti tebe moze ta uhryznut. :D To by bolo asi moc nepekne,ale aj take veci sa stavaju neznalostou.Co by som ti mohla odporucit ho zobrat na ohlavke aj s nejakym starsim konikom ,ktory vie chodit na ruke.Je to dolezite,lebo kon ci uz je mlady,stary potrebuje vzor od ktoreho by sa mal ucit.Kon je stadove zviera.Behom ucenia je dolezite aby sledoval svojho voditela a udrzoval si aj odstup aby sa netlacil-treba zacuvat ho.Pokial sa stane ze ti kon zastavi alebo ti bude utekat treba ho stocit na kruhu .Avsak ho treba vela chvalit-nie pchat mu za kazdym maskrty.Zas ina situacia je ked kona nieco boli a ine ked sa to uci a ine ked si steba utahuje.Treba vyzistit situaciu v ktorej sa nachadza.Ked budes mat problem skus si najst vhodneho trenera na vycvik mladeho konika,ktory ti aj poradi a vysvetli preco to tak je :) dufam ze vyriesite situaciu a vela stastia :)
Miguela
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Sob 16. Mar 2013 12:39:30

Re: Koník nechce chodiť na vodítku

Poslaťod Miguela » Pia 04. Júl 2014 15:01:36

P.S aj ked sa pohne par krokov treba ho riadne vychvalit a potom ti spravi viac krokov..postupom casu ti bude chodit ako normalny kon :)
Miguela
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Sob 16. Mar 2013 12:39:30


Späť na Chovateľstvo koní



Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť