Základné pravidlá kŕmenia rýb

Všetko o potrave pre akváriové ryby, krmive a jeho doplnkoch.

Základné pravidlá kŕmenia rýb

Poslaťod akvarista » Pon 01. Apr 2013 13:51:39

Základné pravidlá kŕmenia rýb

Rybky kŕmime len v malých dávkach, to znamená, že do akvária dáme podľa množstva rýb toľko krmiva, koľko stačia rybky spotrebovať v priebehu 5 až 10 minút. V prípade, že akvárium tvorí iba estetický doplnok v byte, rybky kŕmime raz denne. Keď sa zaoberáme odchovom rýb, mali by sme rybky kŕmiť častejšie, najmä plôdik, a to maximálne trikrát denne. Túto podmienku môže len máloktorý akvarista dodržať. Takto intenzívne kŕmime len plôdik rýb; dospelé, generačné ryby kŕmime jedenkrát alebo dvakrát denne, ale kvalitnou potravou.

Veľmi dôležité je rybky kŕmiť pestrou potravou. Jednostranná potrava hoci živými bahenníkmi je pre rybky menej hodnotná ako kŕmenie suchým, ale kvalitným krmivom obsahujúcim všetky potrebné zložky. Akvaristi, ktorý doma rybky neodchovávajú, ale ich majú len na potešenie a efekt, môžu svojich chovancov kŕmiť Tetra Minom a iným kvalitným suchým krmivom, nie však sušenými dafniami.

V letných mesiacoch sa v obchodoch najčastejšie predávajú väčšie druhy dafnií, ktoré však nie sú vhodné napr. pre malé tretrovité druhy. Hustota planktonických organizmov predávaných v akvaristických predajniach je taká, že nám pre 10 - 15 akváriových rýb strednej veľkosti stačí na jednorazové nakŕmenie asi 0,2 l planktónu. Kupovať väčšie množstvá planktónu nemá význam, pretože doma ho nemožno udržať niekoľko dní v živom stave, najmä dafnie. Keď do akvária dáme väčšie množstvo planktónu, rybky ho nestačia skonzumovať a odumreté organizmy zbytočne znečisťujú vodu.

zdroj: ČERNÝ J. - TOPERCER E. 1989. Chováme akváriové ryby. Bratislava: Príroda, 1989. 170s. ISBN 80-07-00020-8
Obrázok
Niektorí ľudia sú ako akvarijné rybky - stále v pohybe a stále bez cieľa.
Obrázok užívateľa
akvarista
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Ned 27. Máj 2012 18:51:54

Späť na Potrava pre akváriové rybyKto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť