Tigrinke odrezali labky: Mačiatko prežilo a učí sa chodiť

Skúsenosti s útulkami, sem patrí všetko o stratených a nájdených mačkách.

Tigrinke odrezali labky: Mačiatko prežilo a učí sa chodiť

Poslaťod lienka » Sob 02. Jún 2012 13:56:42

:cry: :cry: :cry: neuveriteľné čoho sú ľudia schopní

Tigrinke odrezali labky: Mačiatko prežilo a učí sa chodiť

Mala iba pár mesiacov života za sebou, keď ju niekto zmrzačil! Sedemmesačnému mačiatku zo šurianskeho sídliska odrezal pravdepodobne narušený človek jednu celú labku a z ďalšej menšiu časť. Šokujúce je, že podozrenie podľa miestnych ľudí padá na šiestaka základnej školy.

„Vraj chodí na sídlisko po zotmení, striehne na mačky a ubližuje im tými najhroznejšími spôsobmi. Vypichuje oči, reže uši, či končatiny. Pred ostatnými deťmi to volá vraždenie mačiek a pozýva ich tam tiež,“ vraví nám šokovaná obyvateľka sídliska v Šuranoch. Sama našla aj dva zakrvavené nože a zvieraciu srsť. Obeťou takéhoto tyrana mačiek sa stala zrejem aj Tigrinka. Objavil ju zmrzačenú miestny taxikár a zachránil jej tým život. Odrezané mala obe zadné labky.
Čakajú ju plastická operácia

Tigrinku teraz liečia v zariadení pre opustené mačky v Nových Zámkoch. „Kyptíky jej stále hnisajú. Liečba ešte potrvá pár týždňov. Neskôr jej chceme dať urobiť plastiku. Je to najvďačnejšia mačka, akú som kedy stretla,“ hovorí jej opatrovateľka Soňa Vaňová. Mačiatko sa nevzdáva a napriek zohaveným končatinám sa snaží aj chodiť. „Udrží sa na tej nôžke, ktorú má dlhšiu, čiže pristupuje na tri a pomaly sa vie premiestňovať,“ dodáva jej opatrovateľka.

Inšpektorka Slobody zvierat už bola prípad oznámiť. „Podala som trestné oznámenie pre týranie zvierat na neznámeho páchateľa s podozrením na žiaka základnej školy,“ upresnila nám Mária Sliacka. Má ísť dokonca o žiaka cirkevnej školy.

Zdroj: http://www.pluska.sk/magazin/pes-plus/2 ... hodit.html
Obrázok
Aj malý pes dokáže v posteli zaujať takú polohu, aby pre Vás prakticky neostalo žiadne miesto.
Obrázok užívateľa
lienka
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 72
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 29. Sep 2011 21:47:46
Bydlisko: západ

Späť na Straty, nálezy, útulky a ochranaKto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť