Korytnačie vajcia

Rady a návody pre začínajúcich teraristov.

Korytnačie vajcia

Poslaťod SilviaSilvia » Sob 08. Aug 2015 12:25:53

Dobrý deň,

chovám 5 korytnačiek písmenkových (jedného samčeka medzi nimi) a jedna samička mi dnes nakládla vajcia do záhrady pod zavlažené kaleráby. Už sa o to pokúšala viackrát, pôda vo výbehu jej nevyhovovala a tak ušla do záhrady (asi 3 dni dozadu urobila to isté, ale moja mama ju hneď zaniesla do výbehu ku vani). Teraz som ju našla ja a videla som, že jamka je už hotová a nakládla do nej 3 vajcia (možno aj viac, nevidela som to dobre cez jej zadné labky). Nechala som ju nech jamku poriadne zahrabe a oddýchne si až sa bude chcieť vrátiť do výbehu ku vode. Videla som na nej, že bola dosť obozretná pri vyberaní miesta a keď som sa ku nej približovala prestala s prácou akoby nechcela, aby niekto vedel o jej hniezde. Asi 4 týždne pred tým som pri čistení vane našla na jej dne jedno nakladené vajce, z neho však už nič nebolo, lebo neviem povedať ak dlho bolo vo vani a vo vani v čistej vode z večera do rána zmizlo.
Vie mi prosím niekto poradiť, čo mám s vajíčkami robiť aby sa z nich vyliahli mláďatá? Momentálne je na záhrade sucho počas týchto horúcich dní, mám hniezdo nechať namieste, len ho zavlažovať a zaistiť pred mačkami? Poprípade pozná niekto v okolí Humenného nejakého skúseného chovateľa vodných korytnačiek, ktorý sa venuje ich liahnutiu? Budem vďačná za všetky rady. Naša samička Zorka splnila svoju úlohu a teraz ju musím dokončiť ;)

Ďakujem.
SilviaSilvia
náhodný diskutér
náhodný diskutér
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Sob 08. Aug 2015 12:01:39

Re: Korytnačie vajcia, čo s nimi?

Poslaťod akvarista » Uto 11. Aug 2015 20:35:35

Ahoj, ak máš na mysli tento druh korytnačky písmenkovej tak ťa musím upozorniť, že ich je zakázané chovať a rozmnožovať, hrozí za to vysoká pokuta.

V čisto teoretickej rovine, by ale odchov mladých jedincov nemal byť náročný, treba ale dodržať tento postup.
Obrázok
Niektorí ľudia sú ako akvarijné rybky - stále v pohybe a stále bez cieľa.
Obrázok užívateľa
akvarista
diskutér
diskutér
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Ned 27. Máj 2012 18:51:54


Späť na Chovateľstvo plazov a obojživelníkov



Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia